Array
čeština english polszczyzna
Správa CHKO Labské pískovce >> Aktuality >> Dobrá voda bude, doufejme že všude.

Dobrá voda bude, doufejme že všude.

Dobrá voda bude, doufejme že všude.

22.6.2011

Další akce projektu "Dobrá voda bude - doufejme že všude", podpořeného nadací OKD a Ústeckým krajem, probíhala na území Národního parku České Švýcarsko.

Přez třicet dobrovolníků pokračovalo v čištění Ferdinandovi soutěsky na řece Kamenici. Opět se potýkali s celou řadou věcí, které do přírody v žádném přípradě nepatří. A tak na hromadách přibívali pneumatiky, kusy nábytku, kabely a pytle s plasty, sklem a ostatním smetím.

Vlivem loňské povodně bylo místy řečiště tak hluboké, že muset být použit člun. Jak pro převoz brigádníků, tak odpadů. Odvoz odpadů zajistila opětovně Správa Národního parku České Švýcarsko. Po záslužné práci se účastníci seznámili s přírodními, historickými i technickými zajímavostmi nejbližšího okolí. 

Organizátoři děkují za podporu, kterou též poskytla Správa CHKO Labské pískovce a Ekocentrum Děčín. Všem účastníkům patří poděkování za elán a nadšení, se kterým se vrhali do průzračné vody této krásné řeky. Díky podpoře ze strany Ústeckého kraje bude projekt pokračovat až do podzimu 2011.

 

Správa CHKO Labské pískovce

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt