Array
čeština english polszczyzna
Správa CHKO Labské pískovce >> Aktuality >> Oslavy Dne Země v dubnu 2012

Oslavy Dne Země v dubnu 2012

Oslavy Dne Země v dubnu 2012

14.5.2012

V Labských pískovcích i tento rok slavili Den Země.

V týdnu 16. až 22. dubna Správa CHKO pořádala v rámci Týdne Země tři přednášky a exkurzi pro veřejnost. Akce, která se již tradičně koná u příležitosti oslav Dne Země, který se slaví na celém světě 22. dubna, měla u veřejnosti velký ohlas. V pondělí nás zavedl pracovník Správy CHKO České středohoří, pan Lubomír Peterka, do zaniklých míst pod Bukovkou. Ve středu jsme se vydali s Petrem Mikšíčkem objevovat „Fenomény Krušnohoří“ a ve čtvrtek proběhla zajímavá přednáška s blokovou diskusí o řece Labi s pracovníky Správy CHKO Labské pískovce a Národního parku České Švýcarsko. V neděli proběhla celodenní exkurze za krásami Labských pískovců s Karlem Steinem, na kterou se s námi vydalo 30 výletníků. Trasa vedla z Maxiček, přes Zschirnstein do Dolního Žlebu a počasí přálo.

 

 

Pondělní přednáška, z Českého středohoří přijel Lubomír Peterka.

 

  

S Petrem Mikšíčkem za "Fenomény Krušnohoří".

 

 

Bloková diskuze o řece Labi a o jejím přírodním významu probíhala ve čtvrtek.

 

 

 

Výlet na Den Země se vydařil.

 

V týdnu od 23. do 29. dubna se v rámci oslav Dne Země uskutečnilo několik akcí, kterých se Správa CHKO Labské pískovce také zúčastnila.

V pondělí 23.5. Správa podpořila svým stánkem, s atrakcemi pro děti a informačními materiály pro dospělé, akci ke Dni Země, kterou pořádalo TERMO Děčín a.s. 

 

 

Další akcí byla přednáška o CHKO Labské pískovce pro České studenty na německém gymnasiu v Pirně. Studentům byla představena oblast Labských pískovců navazující na chráněná území na německé straně hranice. Studenti se také dozvěděli spoustu zajímavostí z oblasti geologie, fauny a flory a byly také seznámeni s náplní zaměstnanců Správa CHKO Labské Pískovce. Nakonec bylo zodpovězeno několik dotazů.

Poslední akcí, na které se správa svou účastí podílela, byla skautská Slavnost Sv. Jiří, která se konala v sobotu 28.4. pod děčínským zámkem. Na svém stánku Správa seznamovala mladé skauty a další návštěvníky s významnými živočichy Labských pískovců, umožnila dětem skládat dřevěná puzzle a za odměnu je podarovala veselými omalovánkami či samolepkami.

 

Foto a text: Rybář, Kopecký, Zajícová

Správa CHKO Labské pískovce

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt