čeština english polszczyzna
Správa CHKO Labské pískovce >> Aktuality >> Děti ze ZŠ Jílové poznaly život v CHKO

Děti ze ZŠ Jílové poznaly život v CHKO

Děti ze ZŠ Jílové poznaly život v CHKO

2.2.2012

Žáci 3 a 4 tříd základní školy v Jílovém se měli možnost zúčastnit besedy o životě chráněných živočichů vyskytujících se v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce.

Celý podnik uspořádali v posledním lednovém týdnu společnými silami pracovnice Správy CHKO Labské pískovce paní Michala Zajícová a učitelé I. stupně zdejší základní školy pod vedením koordinátorky environmentální výchovy na místní škole – Mgr. Ivany Špačkové.

Přednáška proběhla přímo v budově školy na Mírovém náměstí, a to ve třídě s interaktivní tabulí. Děti shlédly nesmírně poutavou prezentaci na dané téma. Seznámily se s pestrou škálou živočichů žijících v CHKO Labské pískovce a přiblížily si jejich životní návyky.

Některá fakta ze života místní fauny pro nás sice nebyla úplně nová, nicméně dnes již můžeme směle tvrdit, že známe velice podrobně, jak ve zdejší překrásné krajině vedle nás, a snad můžeme říci s námi, žijí bobr, vydra, rys, netopýr, ledňáček, plch, mlok nebo třeba losos či sokol.

A upřímně řečeno, přestože jsme toho poměrně dost věděli již před přednáškou, nekteré skutečnosti ze života zvířat žijících v našem nejbližším okolí nás stejně poněkud překvapily. Lichotí nám, že celkově byla paní lektorka se všeobecným přehledem nás, třeťáků a čtvrťáků, velice spokojená.

Děkujeme za nesmírně poutavé vyprávění a pevně věříme, že k nám paní Zajícová opět někdy zavítá s dalším zajímavým programem.

 

 

 

 

 

Správa CHKO Labské pískovce

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt