čeština english

Akce pro veřejnost

Výstavy

Výstavy jsou již tradičně pořádány na Správě CHKO Labské pískovce  a v Galerii „Na schodech při informačním středisku v Tisé.

Předmětem výstav jsou fotografie, obrazy či keramika převážně zdejších autorů. Téměř každá výstava je zahájena vernisáží za přítomnosti autora a pro návštěvníky je připraveno i malé pohoštění. Aktuální informace o konaných výstavách najdete na stránce aktuality.

                       

Cestopisné besedy

Správa CHKO Labské pískovce ve spolupráci s Městkou knihovnou Děčín pořádá cestopisné přednášky z různých částí světa.

V případě zájmu o zasílání pozvánek na naše akce prosím kontaktujte pracovici:: dana.vrtiskova@ + přípona nature.cz,  tel. 475 258 331, mobil: 606 912 061.

          

 

Exkurze

Exkurze probíhají po celém území CHKO Labské pískovce, případně na území Národního parku České Švýcarsko pod dohledem a za odborného výkladu pracovníka Správy CHKO LP téměř celý rok. Vždy záleží na zájmu ze strany veřejnosti nebo celých skupin z různých koutů České republiky i ze zahraničí.

                       

Informační stánek CHKO LP

Správa Labských pískovců se každý rok účastní nejrůznějších regionálních akcí, kde prezentuje formou infostánku jak Chráněnou krajinnou oblast Labské pískovce, tak ochranu přírody obecně (např. akce jako Zemědělská výstava Libverda, Bambiriáda, Stavnosti Labe, Den pro dětskou knihu,…). Součástí stánku je vždy stůl s propagačními a informačními materiály, expozice vycpaných zvířat a výstava o CHKO Labské pískovce formou infotabulí. Velkému úspěchu se vždy těší koutek pro děti, kde mohou děti například malovat zvířata podle předlohy, stavět puzzle s typickými zvířaty CHKO LP, poznávat stopy zvířat nebo si i zasoutěžit v "poznávačce zvířat" o pěkné symbolické ceny.

                                         

Programy pro Sociální ústav Stará Oleška

Minimálně jednou ročně se snažíme pořádat výlety pro klienty ze Sociálního ústavu Stará Oleška. Výlet do okolí Staré Olešky vedou alespoň dva pracovníci Správy CHKO LP. Tato akce je spojená s tématickým programem, kdy se cestou hrají hry zaměřené na ekologickou výchovu, ochranu přírody a poznávání CHKO Labské pískovce.

                       

Besedy v Klubu seniorů

Správa CHKO Labské pískovce pořádá první středu v měsíci od 14:00 hod tématické besedy v Klubu seniorů Bezručova, Děčín. Besedy probíhají formou přednášky nebo promítání různých dokumentů s výkladem. Vždy jde o tématiku CHKO Labské pískovce, Národní park České Švýcarsko, ochrana přírody a životního prostředí v ČR nebo příroda světa.

Správa CHKO Labské pískovce

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt