čeština english

Nabídka pro školy

Přednášky

Pro základní školy je připravena tématická přednáška o Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Přednáška probíhá formou promítání, za výkladu pracovníka Správy CHKO LP a trvá podle domluvy jednu či dvě vyučovací hodiny. Na konci děti vyplňují kvíz, kde si prověřují znalosti, které se právě dozvěděli. Tyto přednášky se konají po dohodě na Správě CHKO nebo přímo na školách. K dizpozici jsou i dokumenty o ochraně přírody na DVD.

                         

Programy v přírodě

Během celého roku pořádá Správa CHKO Labské pískovce ekovýchovné programy v přírodě. Tyto akce se konají na „palouku“ na Pastýřské stěně, na Kvádrberku nebo formou výletu na území CHKO LP nebo na území Národního parku České Švýcarsko. Programy se pořádají pro základní školy, letní tábory, ŠVP a další dětská zařízení.

Pomocí „lesní a zážitkové pedagogiky“ a spousty ekovýchovně založených her s tím spojených, chce Správa CHKO LP vést děti k ochraně přírody, k tomu aby lépe poznali svůj rodný kraj a přiblížit je více k přírodě samotné. Vzbudit v dětech zájem o přírodu, to je prioritou ekovýchovných programů Správy CHKO Labské pískovce.       

                                                  

Přednášky a programy v přírodě poskytujeme školám zdarma.

 

Kontaktní osoba pro spolupráci se školami:

Ing. Jana Tutková, email:  jana.tutkova@ + přípona nature.cz, tel. 412 518 929 l. 24, mobil 724 002 226

Správa CHKO Labské pískovce

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt